Komu należy się zwrot podatku z zagranicy? – kompendium wiedzy

Roczne rozliczenie podatkowe umożliwia odzyskanie z zagranicznego fiskusa zalegającej nadwyżki podatkowej. Coraz więcej Polaków uzyskujących dochody poza granicami kraju zaczyna mieć świadomość, że zwrot podatku z zagranicy możliwością zdobycia dodatkowej gotówki. W poniższym artykule opisujemy w jaki sposób uzyskać zwrot podatku z zagranicy.

Kto może ubiegać się o zwrot podatku z zagranicy?

Legalnie zatrudnione osoby mają odprowadzane zaliczki na poczet podatku dochodowego, za co odpowiada pracodawca. Często zadatek ten jest w wyższej kwocie, niż wynika to z sytuacji podatkowej pracownika. Zwrot podatku z zagranicy to właśnie nadpłacony podatek odzyskany za pomocą rozliczenia podatku.

Komu przysługuje w takim razie zwrot podatku? Każdemu podatnikowi pracującemu na umowę o pracę, kontrakty krótkoterminowe, czy nawet podejmującemu pracę sezonową za granicą.

Jak się starać o otrzymanie zwrotu podatku z zagranicy?

Zdobywanie informacji o podatku z zagranicy

Aby uzyskać zwrot nadpłaconego podatku należy przygotować się do złożenia deklaracji. Sprawdź zatem termin składania dokumentów przed zagranicznym urzędem podatkowym, zdobądź dokumenty potwierdzające roczny dochód, konto bankowe, przysługujące ulgi podatkowe w obcym Państwie, wszystkie odliczenia czy kopie karty podatkowej.

Przygotowanie zeznania podatkowego

Kiedy zgromadzisz niezbędne dokumenty czeka Cię przygotowanie deklaracji. W zeznaniu podatkowym przedstaw wszystkie wymagane aspekty pracy za granicą w danym roku podatkowym. Wypełniony wniosek podatnik wysyła do właściwego urzędu skarbowego, nie zapominając o dołączeniu odpowiednich dokumentów.

Rozliczenia podatku z zagranicy – czy to trudne?

W każdym kraju obowiązuje inne prawo, język a tym samym i dokumenty. Oznacza to że przygotowanie odpowiednich dokumentów i wypełnienie zeznania wymaga wiedzy o rozliczaniu podatku w obcym państwie. Uważasz zatem, że rozliczenie podatku jest procesem skomplikowanym i niedostępnym dla Ciebie? Nic bardziej mylnego!

Pomoc w procesie ubiegania się o zwrot podatku

Możesz zlecić przygotowanie swojego zeznania podatkowego wyspecjalizowanym firmom. Na stronie https://www.timetax.pl/ znajdziesz zespół doświadczonych specjalistów, którzy wyliczą możliwie największy zwrot podatku podsumowując Twoje dochody zagraniczne i obliczając podatek zapłacony w obcych krajach. Oczywiście, korzystając z usług profesjonalistów, wysokość zwrotu podatku jest maksymalizowana przez uwzględnianie wszystkich ulg podatkowych i kosztów a Twoje interesy są chronione przez podpisaną umowę.

Czy warto odzyskiwać zaliczki na poczet podatku dochodowego?

Oczywiście! Proces ten może z powodzeniem podreperować Twój budżet, kiedy zakończył się już rok podatkowy. Zlecając rozliczenie podatku doświadczonym firmom masz gwarancję, że Twój podatek dochodowy zostanie poprawnie przekalkulowany, zeznanie trafi do właściwego urzędu skarbowego a Ty odzyskasz maksymalny możliwy zwrot podatku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *