Komunikat Zarządu do Klientów z dnia 11 września 2019 r.
Komunikat dla Klientów ×

5 pomysłów na świąteczny biznes

Nastała atmosfera świątecznych przygotowań, porządków, poszukiwania kartek z życzeniami i … prezentów. Dla przedsiębiorczych to także okazja, która pozwala rozkręcić świąteczny biznes. Co można robić w okresie przedświątecznym, z korzyścią dla własnego budżetu? Poniżej znajdziecie 5 pomysłów na świąteczne działalności.

1. Wynajem Mikołajów, Elfów i Śnieżynek

Jeżeli lubisz świąteczną atmosferę, załóż firmę oferującą usługi Mikołajów, Elfów i Śnieżynek. To w okresie przedświątecznym najbardziej poszukiwane „profesje”, zarówno przez galerie handlowe, wielkie korporacje jak i przedszkola i szkoły. Przy odrobinie kreatywności – możesz poszerzyć ofertę o organizację imprez mikołajkowych dla dzieci i dorosłych. Swoje usługi możesz promować za pomocą mediów społecznościowych oraz strony internetowej.

2. Pomoc w świątecznych porządkach i zakupach

Jeżeli lubisz pomagać innym w porządkach, firma sprzątająca to coś dla Ciebie. Możesz robić przedświąteczne porządki w domach czy mieszkaniach osób, dla których jest to zbyt dużym wysiłkiem, np. seniorów.  Możesz też pomóc osobom, które ze względu na pracę zawodową i inne obowiązki po prostu nie mają na to czasu. Do oferty dołącz robienie zakupów czy dekorację domu na święta. Najłatwiej będzie zacząć od okolicy, w której mieszkasz. Poinformuj o swoich usługach i rozdaj ulotki z danymi kontaktowymi, pod które możesz otrzymywać zamówienia.

3.Przygotowywanie świątecznych dekoracji

Posiadasz zdolności manualne i masz sporo wyobraźni? Skoncentruj się na tworzeniu ozdób i dekoracji świątecznych:  bombek, stroików, zawieszek czy wazonów na gwiazdy betlejemskie.  Jeżeli potrafisz szyć lub szydełkować, możesz oferować rozmaite akcesoria czy dodatki ze świątecznymi motywami.  Poinformuj znajomych i przyjaciół i  pokaż ozdoby w mediach społecznościowych. Gdy zyskasz grono zaufanych klientów otwórz stoisko w centrum handlowym lub sklep internetowy.  Swoją ofertę możesz stopniowo rozbudowywać o inne dekoracje np. związane z zimą.

4. Organizowanie zimowych kuligów

Jeśli mieszkasz w górach, albo w innych regionach gdzie zimą jest dużo śniegu, może warto zająć się profesjonalną organizacją kuligów. To popularna forma spędzania wolnego czasu, która zapewniają uczestnikom wiele emocji i umożliwiają podziwianie pięknych krajobrazów. To także sposób na integrację w gronie współpracowników. Trasy widokowe, wspólne ognisko, pieczenie kiełbasek czy biesiada przy regionalnej muzyce to propozycja, która dla wielu osób może okazać się interesująca.

5. Świąteczna reklama na śniegu

Jeżeli w miejscu, w którym przebywasz jest wiele śniegu, możesz zaproponować innym firmom… reklamę na śniegu. Wystarczy – po opadach śniegu – odbijać na nim szablon z logiem bądź hasłem reklamowym. Ze względu na swoją oryginalność – budzi spore zainteresowanie. Śnieg nie jest zbyt trwałym nośnikiem, dlatego ten rodzaj przekazu warto stosować w miejscach uczęszczanych przez wiele osób.

Zespół Tax Care

×

Prześlij ten film znajomej osobie:

Anuluj
Poleć film znajomym: